Informacja ze spotkania

Uprzejmie informujemy, że w dniu 13 grudnia 2019 r. o godzinie 14 00 odbyło się spotkanie barbórkowo – świąteczne Bractwa Gwarków.
 
 
W dniu 13.12.2019 r. w siedzibie Bractwa Gwarków Związku Górnośląskiego odbyło kolejne coroczne spotkanie Barbórkowo – Świąteczne. W trakcie jego odniesiono się do 130. rocznicy powstania „Związku Wzajemnej Pomocy Chrześcijańskich Robotników Górnośląskich” na której temat prelekcje przedstawił ks. Ireneusz Tatura - Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brynowie i jednocześnie autor publikacji na ten temat. Kolejno w ramach spotkania zebranym przedstawiono kwestie związane z bieżącą sytuacją w górnictwie węgla kamiennego, którą przedstawił i omówił Wicedyrektor Oddziału ARP S.A. w Katowicach Pan Karol Osadnik,Pan Mirosław Skibski dyrektor SRK SA, dodatkowo w ramach omawiania bieżącej sytuacji w górnictwie Dyrektor Biura w Zarządzie Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Pan Jarosław Kwieciński przedstawił informację na temat bieżącej sytuacji w spółce W dalszej części spotkania Pan Dr hab. Stefan Gierlotka przedstawił barwną prezentację na temat zwyczajów oraz tradycji związanej z obchodzeniem święta górniczego w krajach ameryki południowej. 
Na koniec spotkania uczestnicy spotkania złożyli oraz przekazali sobie nawzajem  życzenia świąteczno – noworoczne. 
Jednocześnie warto nadmienić, że wśród gości spotkania znaleźli się m.in. Wiceprezydent Miasta Katowice Pan Mariusz Skiba, Prof. dr hab. inż. Krystian Probierz i H. Brol.
 
Zdjęcia w galerii