Wielkanoc w cechowni kopalni Wesoła

Autor: JD
 
W cechowni kopalni Mysłowice-Wesoła w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) już po
raz drugi przygotowano wielkanocną dekorację. Organizatorzy wykorzystali do tego makietę imitującą chodnik górniczy.
Dwa lata temu z inicjatywy załogi przy wsparciu ówczesnego dyrektora kopalni postanowiono wykorzystać istniejąca makietę obudowy górniczej podziemnego chodnika. Powstała wtedy pierwsza ornamentacja wielkanocna cechowni w Wesołej. Makietę wykorzystywano również do przygotowania szopki na Boże Narodzenie.
W tym roku w wystroju wielkanocnym - prócz krzyża z koroną cierniową i serca - symbolu miłości, przykuwa mądrość z rozważań św. Jana Pawła II: Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie.
Dekoracje wielkanocne przypominają o zmartwychwstaniu Jezusa, a ponadto podkreślają radosny nastrój świąt, który dominuje nad przygnębiającą tajemnicą Wielkiego Piątku. Stąd ten rodzący się w Wesołej obyczaj przystrajania cechowni spotkał się z życzliwym przyjęciem górników, społeczności kopalni Mysłowice-Wesoła oraz wszystkich odwiedzających.
Kopalnia Mysłowice-Wesoła znajduje się w strukturach Polskiej Grupy Górniczej (PGG), naszej największej węglowej spółki, zatrudniającej około 40 tys. osób. PGG koncentruje się na zaopatrywaniu w surowiec krajowego rynku, w tym energetyki zawodowej.