Pracownicy wybrali

  swoich przedstawicieli

 Autor: JD
 
Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wybrali swoich przedstawicieli do zarządu i Rady Nadzorczej JSW. Decyzją głosujących miejsce w zarządzie JSW utrzymał dotychczasowy wiceprezes do spraw pracy i polityki społecznej Artur Wojtków.
Jeśli chodzi o radę nadzorczą - podała Solidarność Górnicza - największe poparcie załogi uzyskali: Paweł Nieradzik (KWK Budryk; 2999 głosów), Robert Kudelski (KWK Borynia-Zofiówka; 2493 głosy), Robert Łazarczyk (KWK Knurów-Szczygłowice; 1989 głosów) i Arkadiusz Wypych (KWK Borynia-Zofiówka; 1800 głosów); wszyscy czterej wejdą w skład nowej RN.
Grupa Kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja, sprzedaż koksu i węglopochodnych stanowią podstawową działalność Grupy JSW.
Węgiel koksowy, nazywany też metalurgicznym, został uznany za jeden z 30 surowców krytycznych dla Unii Europejskiej, co oznacza strategiczne znaczenie gospodarcze i wiąże się z wysokim ryzykiem dostaw dla przemysłu europejskiego.
Węgiel koksowy to niezbędny składnik w produkcji stali - kluczowego  komponentu dla rozwoju innowacyjnej gospodarki i nowoczesnej infrastruktury.