Dziewiętnasta edycja

autor: Maciej Dorosiński

konkursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
 
Ponad 1000 pracowników Polskiej Grupy Górniczej zdecydowało się już dołączyć do rywalizacji w ramach konkursu „Pracuję bezpiecznie”. Internetowe zmagania z zakresu znajomości przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do końca września Najlepsi awansują do półfinałów, a potem już do finału, gdzie staną naprzeciw siebie. Tu walka będzie się toczyć o główną nagrodę, czyli czek na 10 tys. zł.
W tym roku gospodarzem ostatniego etapu będzie kopalnia ROW – zgodnie z tradycją konkursu finał organizuje zakład, którego pracownik triumfował w poprzedniej edycji. W 2021 r. był to Dominik Nowak z ruchu Jankowice KWK ROW. Ponadto na podium znaleźli się pracownicy pozostałych ruchów rybnickiej kopalni – Mariusz Gonsior z Rydułtów i Daniel Maroszek z Marcela. W tym roku organizowana jest już 19. edycja konkursu i siódma w strukturach PGG.
Na razie po tych kilku tygodniach mamy ponad 1000 uczestników, ale przypominam, że do rywalizacji można dołączyć w każdej chwili. Obecnie najszerzej zaangażowali się pracownicy kopalni Bolesław Śmiały z Łazisk Górnych. Z tej kopalni mamy 160 osób – wylicza pomysłodawca konkursu i dyrektor Biura BHP i Szkoleń w PGG Grzegorz Ochman.
– Konkurs to przede wszystkim szansa na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, dlatego zachęcamy wszystkich, żeby po prostu spróbowali i sprawdzili się z pytaniami, które znajdują się w testach dostępnych w Portalu Pracownika – dodaje.
Obecnie w bazie znajduje się 800 pytań, ale liczba ta – podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu – będzie wzrastać z miesiąca na miesiąc i może przekroczyć liczbę 1600.