Kopalnie obniżają ceny węgla

autor: JM

 
 Południowy Koncern Węglowy (wcześniej Tauron Wydobycie) ogłasza obniżkę cen wszystkich sortymentów węgla. Promocja rozpoczyna się 23 lutego br. w Punktach Obsługi Klienta, natomiast w sklepie internetowym od 26 lutego.
Jak wskazali przedstawiciele PKW, spółka obniża ceny całości oferowanego węgla przeznaczonego dla gospodarstw domowych, w tym również ekogroszków, średnio o około 20 proc. - oznacza to nawet ponad 250 zł oszczędności na jednej tonie.
Tak poszukiwany na rynku węgiel w sortymentach grubych (kostka, kostka II i orzech) jest teraz dostępny w bardzo konkurencyjnych cenach i co istotne można go kupić bez żadnych ograniczeń i problemów. Paliwa dostępne są w sprzedaży luzem oraz w przypadku ekogroszków także jako produkt konfekcjonowany. Wprowadzona sezonowa obniżka ma na celu zachęcenie klientów do zakupów węgla u progu zbliżającej się wiosny z przeznaczeniem już na kolejny sezon grzewczy. Jak wiadomo, problemy z dostępnością węgla na rynku, przynajmniej na razie są już za nami, ale możliwość zaopatrzenia się w polski węgiel od producenta, gwarantowanej jakości i w najniższej cenie, jest doskonałą okazją do zrobienia takich zapasów – przekonują przedstawiciele PKW.
 Nowe ceny są teraz na poziomie zbliżonym do tych sprzed 2 lat i obowiązują zarówno w Punktach Obsługi Klienta Zakładów Górniczych spółki zlokalizowanych w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach jak i w sklepie internetowym Południowego Koncernu Węglowego – argumentują.
Promocja potrwa od 23 lutego br. w Punktach Obsługi Klienta, natomiast w sklepie internetowym od 26 lutego. Jak podkreślają przedstawiciele PKW paliwa produkowane są wyłącznie z polskiego węgla, wydobywanego w Zakładach Górniczych Południowego Koncernu Węglowego. Zapewniają, że spółka prowadzi proces kontroli jakości na wszystkich etapach produkcji, dzięki czemu na rynek trafia produkt o gwarantowanych parametrach.
Do PKW należą trzy kopalnie: Sobieski w Jaworznie, Janina w Libiążu i Brzeszcze w Brzeszczach. Spółka zatrudnia około 6300 osób.