CARBON Silesia Festival

autor: MOKR

 w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu
 Po raz czwarty w historii, na powierzchni niezwykłej, industrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, odbędzie się CARBON Silesia Festival – festiwal muzyki elektronicznej.
14 i 15 czerwca teren industrialnej sztolni zamieni się w przestrzeń, w której dźwięki muzyki elektronicznej fenomenalnie łączą się z niezwykłą architekturą zrewitalizowanego obiektu. Przez dwa festiwalowe dni, na czterech odrębnych scenach muzycznych, zobaczyć i usłyszeć będzie można ponad 40 zagranicznych i polskich artystów a także doświadczyć wielu atrakcji około festiwalowych
Siłą CARBON Silesia Festival 2024 jest niewątpliwie muzyczny line-up – otwierają go gwiazdy światowej sceny elektronicznej i klubowej, których występy z pewnością będą niezapomnianym i wyjątkowym przeżyciem. Mowa o artystach, którzy wystąpią na LIPTON MAIN STAGE, takich jak Röyksopp, Vitalic, NTO czy GusGus. Są to artyści o nieocenionym dorobku artystycznym, którzy nie bez przyczyny zrzeszają wokół siebie setki tysięcy fanów, również w Polsce a ich występy bez wątpienia będą stanowiły o wyjątkowości nadchodzącej edycji.
Obecność równie mocnych muzycznych gwiazd z pewnością nie zostanie niedostrzeżona przez fanów muzyki elektronicznej. Goldie, Catz ‘n Dogz, Luke’a Alessi, Musumeci, Nick Curly, Radio Slave, Rex The Dog czy Zero T w kolaboracji z Medic MC to artyści, którzy wzbudzają ogromne zainteresowanie a show z ich udziałem zawsze daje pewność, iż będą to unikalne i fascynujące doświadczenia audio-wizualne.
O sile tegorocznego line-up’u stanowi również mocna reprezentacja rodzimej sceny muzycznej. Podczas czwartej edycji CARBON Silesia Festival zobaczymy takie zespoły i artystów indywidualnych, jak Beskres, Charlie, Edvvin, Harland, Ikarvs, Jazxing, Jeszcze, Kovvalsky, Kuba Sojka, Last Robots, MKO, Mniam Collective, Nuarrrrr, Ptakova, Ros Addiction, Sarapata, Tom Encore, Virtual Geisha, We Draw A, Weikum oraz Zamilska.
CARBON Silesia Festval to nie tylko wydarzenie muzyczne, to wydarzenie pełne inicjatyw.
CARBON Inicjatywy to wydarzenia około festiwalowe, które wraz z muzycznym line-up’em nadają całości niepowtarzalnego charakteru. Wszystkie dostępne są dla uczestników CARBON Sielsia Festival w ramach zakupionego karnetu lub, w wybranym zakresie, w mediach społecznościowych i na stronie www wydarzenia.
CARBON Academy to to hub edukacyjny, którego celem jest szerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, produkcji muzycznej, technik miksowania, w tym również zbliżenie odbiorców z aspektami życia zawodowego ludzi związanych z branżą muzyczną.
CARBON Art Zone to inicjatywa, która przeniesie uczestników festiwalu na moment do świata szeroko rozumianej sztuki. Ma na celu promowanie twórczości artystycznej w zakresie sztuk wizualnych, w skład których wchodzą m.in. malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika oraz fotografia, idealnie komponujących się z unikalną architekturą Sztolni Królowa Luiza.
Zwiedzanie Muzeum to unikalna inicjatywa, skierowana do uczestników CARBON Silesia Festival. Zwiedzanie muzeum w trakcie trwania festiwalu to niepowtarzalna okazja do odbycia żywej lekcji historii, dlatego też w podczas trwania festiwalu muzealne bramy otwierają się dla uczestników, ukazując skarby dawnej sztolni, w tym takie pozycje jak 60 tonowa sprężarka z 1912 roku, wciąż sprawna maszyna parowa o mocy 2 tysięcy koni mechanicznych z 1915 roku czy Maszynownia szybu Prinz Schonaich, gdzie niegdyś sterowano maszyną parową. Nie tylko dla pasjonatów dawnej inżynierii.