PGG poszerza program benefitów pracowniczych

Autor: JD
 
Polska Grupa Górnicza (PGG) stale rozwija swój program benefitów pracowniczych PGG Family.
Jednym z benefitów jest mozliwość zakupienia z upustem kotłów piątej generacji przez uczestników programu PGG Family.
Ekologiczne piece powoli stają się jedynymi dopuszczonymi w Unii Europejskiej urządzeniami grzewczymi. Od dwóch lat na naszym rynku kupimy tylko kocioł klasy 5. Do roku 2026 wszystkie kotły węglowe muszą zostać wymienione na kotły piątej generacji.
Uczestnicy programu PGG Family mają do wyboru kotły firmy Klimosz, która powstała ponad 25 lat temu na Śląsku w Pawłowicach. Ponadto kotły Konstalu Pleszew działającego działa na rodzimym rynku od 1996 roku, a także kotły firmy Stalmark, która działa na rynku od 2002 roku oraz kotły producji firmy Zgoda Wieprz mającej niemal 50-letnie doświadczenie.
Polska Grupa Górnicza zaznacza, że wspiera ekologiczne piece jako inwestycję, która poprawia wszystkie szkodliwe dla środowiska naturalnego aspekty ogrzewania gospodarstw domowych.
Kotły klasy 5. mają bowiem wysoką sprawność. Emitują aż 50 razy mniej pyłów i szkodliwych gazów, to przede wszystkim potrzebują o ponad połowę mniej opału do wygenerowania porównywalnej ilości ciepła dla domu.
W zależności od rozmiaru zasobnika, kocioł odwiedzać trzeba zwykle raz na kilka dni. Prawidłowo dobrany kocioł na ekogroszek rozpala się na początku sezonu, a wygasza całkowicie na wiosnę. Kocioł na pelet natomiast w razie potrzeby często potrafi rozpalić się i wygasić samoczynnie. Regulacją temperatury wody kotłowej zajmuje się sterownik. Dodatkowo producenci często oferują urządzenia z systemem półautomatycznego oczyszczania, np. poprzez zastosowanie systemu dźwigni.
Program benefitów w PGG cały czas się rozrasta, dołączają do niego nowi partnerzy. W Polskiej Grupie Górniczej zatrudnionych jest około 41 tys. osób. Wydobywa ona około 30 mln ton węgla rocznie. Liczba beneficjentów programu PGG Family - pracownicy z rodzinami - to około 200 tys. osób.