Odwołane spotkanie zespołu naprawczego

Portal gospodarka i ludzie  autor: JM

We wtorek, 18 sierpnia, miało się odbyć w Katowicach kolejne
spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa. Jak poinformowali stronę związkową powodem jego odwołania jest "duże zagrożenie epidemiologiczne wywołane przez koronawirusa".
Spotkanie miało się rozpocząć we wtorek o godz. 12 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach i miało być kontynuacją rozmów prowadzonych w minionym tygodniu w Warszawie. Zespół złożony z przedstawicieli rządu (pod przewodnictwem wicepremiera Jacka Sasina), przedstawicieli spółek węglowych oraz strony związkowej ma wypracować plan ratunkowy dla górncitwa ze szczególnym uwzględnieniem Polskiej Grupy Górniczej.
Jak przekazali stronie związkowej w poniedziałek przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, spotkanie jednak nie odbędzie, a jako powód podali "duże zagrożenie epidemiologiczne wywołane przez koronawirusa". Nie został wyznaczony jeszcze termin kolejnego spotkania.
Wg nieoficjalnych informacji, okazało się, że jeden z przedstawicieli strony rządowej, który uczestniczył w ubiegłotygodniowym spotkaniu jest zakażony koronawirusem.
Wtorkowe spotkanie w Katowicach miało się odbyć z udziałem szefów firm energetycznych oraz związkowców z sektora energetyki i węgla - nie tylko kamiennego, ale i brunatnego.