Orkiestra Dęta Bytom nagrała koncert

Portal gospodarka i ludzie  autor: BAR

Górnicza Orkiestra Dęta Bytom obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia.
Niewątpliwie muzycy swoimi występami uświetniliby tegoroczne obchody Barbórki. Jak jednak wiadomo, ze względu na sytuację epidemiczną, Dzień Górnika będzie tym razem świętowany inaczej, niż zwykle.
Z okazji zbliżającej się Barbórki, muzycy wzięli więc w niedziele udział w nagraniu specjalnego koncertu, który będzie można zobaczyć on-line 4 grudnia. Widowisko będzie udostępnione m.in. Na facebookowym profilu miasta Bytom, które poinformowało o tym fakcie.
Orkiestra, która w 2019 roku przyjęła imię wieloletniego kapelmistrza i osoby niezwykle zasłużonej dla zespołu od najmłodszych lat – Józefa Słodczyka, znana jest nie tylko w naszym regionie, ale w Polsce i poza granicami kraju. Muzyków możemy usłyszeć podczas ważnych wydarzeń w naszym mieście, a także koncertów, w trakcie których promują śląski region i tradycje związane z górnictwem węgla kamiennego – przypomina bytomski magistrat.
Podczas niedzielnego koncertu w Bytomskim Centrum Kultury zaprezentowaliśmy nie tylko znane śląskie piosenki, ale również muzykę filmową, a także najbardziej popularne utwory zagraniczne - mówi Dariusz Kasperek, kapelmistrz Orkiestry. Jakie są to utwory? Będzie się można przekonać już 4 grudnia.