Nowe zadania dla ARP

Polska Agencja Prasowa

Przez 30 lat działalności Agencja Rozwoju Przemysłu spełniła swoje zadania,
teraz czeka ją ogromna rola przy pracy nad odbudową po pandemii - oświadczył w poniedziałek, 25 stycznia, premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji z okazji 30-lecia powstania ARP.
Dziś po 30 latach działalności ARP wiemy, że spełniła swoje zadanie, pomagając dziesiątkom firm przeprawić się przez wzburzone morze transformacyjnych przemian - stwierdził Morawiecki, dziękując wszystkim, którzy przyłożyli się do tego wysiłku.
Jak jednak zauważył szef rządu, w ciągu ostatnich lat ARP dojrzała do realizacji nowych zadań. Np. otwiera już siódme centrum obsługi przedsiębiorców. - Z dumą przyglądam się sukcesom przedsiębiorców, którzy współpracują z Agencją Rozwoju Przemysłu w specjalnych strefach Eekonomicznych - wskazał. Jak dodał, działalność Agencji wpisuje się w założenia Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i stanowi "ogromny wkład pod budowę fundamentów lepszych perspektyw dla polskich przedsiębiorców".
Agencja przeszła długą drogę, by stać się ważną częścią grupy PFR - zaznaczył Morawiecki. - Teraz znów polską gospodarkę czeka ogromne wyzwanie. Pandemia koronawirusa to moment przełomu. Czeka nas ogromna praca nad gospodarczą odbudową. Rola ARP będzie ogromna - podkreślił.
Agencja Rozwoju Przemysłu zajmuje się wspieraniem polskich przedsiębiorców zarówno tych z udziałem Skarbu Państwa, ale też przedsiębiorców prywatnych. Oprócz zaangażowania w branże tradycyjne, takie jak: przemysł kolejowy, stoczniowy, motoryzacyjny czy wydobywczy, ARP angażuje się w przemysły przyszłości, w tym w sektor morskiej energetyki wiatrowej - powiedział Berger.
Jak wskazał, "celem ARP jest wspieranie branż przyszłości". - Obecnie taką branżą jest morska energetyka wiatrowa. Ma ona potencjał, by stać się ważną specjalizacją Polski - wskazał wiceprezes.