Instytut Techniki Górniczej KOMAG

autor: MOKR

 zdobył nagrody na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji Intarg 2024
Instytut Techniki Górniczej KOMAG zdobył kilka nagród podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2024, które odbyły się w Katowicach. Instytut wyróżniono m.in. za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w 2023 roku.
W Katowicach zakończyła się 17. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG. To coroczne spotkanie świata nauki i biznesu. Podczas ostatniego wydarzenia zaprezentowanych zostało około 300 wynalazków i innowacji z przeszło 20 różnych krajów. Konferencja poświęcona synergii nauki i biznesu zgromadziła tradycyjnie najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie.
Po raz kolejny podczas targów zostały docenione osiągnięcia Instytutu Techniki Górniczej KOMAG. Gliwicki instytut wyróżniono nie tylko za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w 2023 roku, ale również szereg innowacyjnych wynalazków stosowanych w przemyśle.
Zarówno dyrekcja Instytutu KOMAG, jak i pracownicy, jesteśmy dumni z naszych osiągnięć w zakresie innowacji i rozwiązań dla przemysłu oraz naszych wynalazków, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki i pozycji naszych partnerów przemysłowych. Targi Wynalazków INTARG udowodniły, że nasze rozwiązania zasługują na uwagę świata nauki i gospodarki. Nie tylko platynowy i złoty medal za nasze wynalazki zgłoszone w tym roku, ale również uznanie Ministra Nauki w zakresie wkładu Instytutu KOMAG w promocję polskiej nauki na arenie międzynarodowej, potwierdzają tylko naszą pozycję na rynku. Jedynie ścisła współpraca z partnerami przemysłowymi może znacząco wpływać na wdrażanie innowacji w praktyce, co jest naszą fundamentalną polityką i głównym elementem strategii – podkreśla dyrektor Instytutu Techniki Górniczej KOMAG dr hab. inż. Dariusz Prostański, prof. ITG KOMAG.
Warto wiedzieć, że przedmiotem podstawowej działalności instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych dla wielu sektorów przemysłu, przystosowanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych do potrzeb praktyki czy wdrażanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych. KOMAG jest partnerem naukowo-badawczym podnoszącym efektywność, jakość i bezpieczeństwo kluczowych procesów gospodarczych klientów.