Pracuję bezpiecznie 2020

Portal gospodarka i ludzie  autor: Wojciech Jeroński

W czwartek, 19 listopada, poznaliśmy zwycięzcę konkursu „Pracuję bezpiecznie”
organizowanego w Polskiej Grupie Górniczej. Najlepszy okazał się Paweł Pradela z kopalni Murcki-Staszic, który poza tytułem mistrza bhp otrzymał także czek na 10 tys. zł. Ponadto na podium znaleźli się Damian Stokłosa z ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit oraz Jarosław Frydrych z ruchu Chwałowice kopalni ROW. Konkurs w PGG odbył się po raz piąty.
W finale, który odbył się z hali sportowej w Rudzie Śląskiej – Halembie, uczestniczyło 10 pracowników spółki. To oni byli najlepsi w półfinale, który odbył się dwa tygodnie temu. Wówczas mierzyli się z testem liczącym 30 pytań. Na jego rozwiązanie mieli 45 minut.
W finale - poza zdobywcami miejsc na podium zameldowali się: (kolejność według lokat zdobytych w finale - od 4. do 10. miejsca): Krzysztof Bernat (ruch Marcel kopalni ROW), Adam Oboński (Wujek), Adam Balon (ruch Piast kopalni Piast-Ziemowit), Rafał Kubicki (ruch Bielszowice kopalni Ruda), Mateusz Dyduch (Mysłowice-Wesoła), Bartłomiej Smozik (ruch Jankowice kopalni ROW) oraz Andrzej Siwczyk (ruch Rydułtowy kopalni ROW).
Tegoroczny finał był inny niż dotychczasowe z powodu pandemii i wynikającego z niej reżimu sanitarnego. W normalnych okolicznościach zmagania finalistów ogląda liczne grono zaproszonych gości. Tym razem nie było to możliwe. PGG postanowiła jednak transmitować ostatni etap konkursu za pośrednictwem internetu. Można go było obejrzeć w Portalu Pracownika.
Nagrody zwycięzcom wręczyli: Jerzy Janczewski - wiceprezes PGG ds. pracy, Grzegorz Ochman - dyrektor Biura BHP i Szkoleń PGG, które odpowiada za organizację i przebieg konkursu oraz Krzysztof Kiełbiowski - dyrektor  kopalni Ruda, która w tym roku organizowała ostatni etap „Pracuję bezpiecznie”. W przyszłym roku zadanie to będzie należeć do kopalni Murcki-Staszic, z której wywodzi się tegoroczny zwycięzca.
Przypomnijmy, że w tym roku w pierwszym etapie konkursu „Pracuję bezpiecznie” trwającym od kwietnia do końca września pracownicy PGG rozwiązali 215 tys. testów, co przekłada się na 6,5 mln wyświetlonych pytań.