Kolejne spotkanie online Muzeum Żup Krakowskich

 Materiały prasowe

Zaskakujący jest górniczy świat, pełen intrygujących nazw, tajemniczych wnętrz,
 
odważnych ludzi i skarbów... Ten świat Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka sukcesywnie prezentuje na kolejnych spotkaniach z cyklu „Mama, Tata i Ja”. Już w najbliższą niedzielę, 24 stycznia, Muzeum zaprasza na kolejną przygodę - poinformowała portal netTG.pl Małgorzata Bogucka.
Co tym razem odsłonią zajęcia pt. „Kogutki i psy - zwierzęta czy narzędzia górnicze?”. Czy tytułowy pies goni kogutka i traktuje jak intruza, czy też żyją w przyjaźni? Kto jest ważniejszy - pies czy kogutek? A może obydwaj są jednakowo ważni i potrzebni, tworząc zgrany zespół... Odpowiedzi na te i inne pytania odkryje rodzinne spotkanie. Na uczestników czekają karty pracy i zadania plastyczne. 
Zajęcia odbędą się bezpłatnie i online na  platformie  Zoom  24 stycznia 2021 r.  o godz. 10.00 i 12.30. Preferowany wiek uczestników od 6 do 12 lat. Informacji i rezerwacji dokonujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22.01.2021 r. do godz. 12.00. 
Inspiracją do zajęć jest wystawa czasowa „Czym się różni pies od kogutka? Czyli rzecz o narzędziach dawnych górników”. Można ją zwiedzić na razie tylko wirtualnie na www.muzeum.wieliczka.pl. 
Kolejne spotkanie z cyklu „Mama, Tata i Ja” odbędzie się 21.02.2021 r. w Zamku Żupnym i dotyczyć będzie sztuki - „Młodzi artyści – jak dziś wygląda sztuka nowoczesna”.