PGG rozpoczyna zapisy na szczepienia

Portal gospodarka i ludzie  autor: JM

We wtorek (27 kwietnia) po południu rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko
COVID-19 w Polskiej Grupie Górniczej. Ze szczepień oprócz samych pracowników mogą również skorzystać ich pełnoletni członkowie rodzin.
„Informujemy, że Polska Grupa Górnicza planuje rozpocząć akcję szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników oraz najbliższych członków rodzin. Zapisy na szczepienie rozpoczną się w dniu dzisiejszym tj. 27 kwietnia 2021 r. i potrwają do 2 maja 2021 r. do godz. 23:59. Pracownicy będą mogli się zarejestrować za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji zlokalizowanej na Portalu pracownika, tam też umieszczone zostały szczegółowe informacje dotyczące szczepień” - napisał w piśmie do organizacji związkowych Jerzy Janczewski wiceprezes zarządu ds. pracowniczych PGG.
Jak poinformowali przedstawiciele spółki po dokonaniu rejestracji, każdy pracownik zostanie poinformowany w osobnym SMS o dokładnym terminie i miejscu szczepienia. Program przewiduje możliwość wyboru miejsca szczepienia spośród 9 punktów zlokalizowanych w Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskie (dwa punkty), Bieruniu, Lędzinach, Rydułtowach i Radlinie.
Równolegle z zapisami w PGG powstanie także wewnątrzzakładowy plan, który ma zapewnić ciągłość ruchu kopalń podczas akcji szczepień. Jak przekazali przedstawiciele spółki, że akcja ma potrwać do zaszczepienia wszystkich chętnych, a w każdej z 9 lokalizacji szczepienia wykonywać będzie 4-5 zespołów medycznych, z możliwością obsłużenia po ok. pół tysiąca pracowników dziennie.