60-lecie KGHM

 Portal gospodarka i ludzie  autor: MD

W KGHM Polska Miedź w piątek, 11 czerwca, odbyła się uroczysta akademia
z okazji jubileuszu 60-lecia miedziowego koncernu. Uhonorowano na niej 40 pracowników. Otrzymali oni odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych.
Listy z okazji jubileuszu KGHM wystosowali m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
„Historia KGHM to przykład autentycznego sukcesu. (...) Jesteście kołem zamachowym polskiej gospodarki” – napisał premier. List od szefa rządu odczytał w czasie akademii szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubow.
Jestem dumny z tego, że jestem z regionu Zagłębia Miedziowego. Regionu, który znakomicie się rozwija za sprawą dynamicznego rozwoju KGHM – dodał Kubow, który urodził się właśnie w Lubinie, gdzie znajduje się siedziba KGHM. 
Resort aktywów państwowych na uroczystościach reprezentował wiceminister Maciej Małecki.
KGHM to perła w koronie polskiej gospodarki. Dzisiaj oddajemy hołd ludziom, którzy przez 60 lat swoim życiem, swoją pracą i swoim poświęceniem napisali tę piękną historię – powiedział wiceszef MAP.
Prezes KGHM Marcin Chludziński w swoim wystąpieniu nawiązał natomiast to hasła, które towarzyszy jubileuszowi spółki. Brzmi ono „Przyszłość jest z miedzi”.
Nasze produkty przyczyniają się do napędzania innowacyjności. (...) Przyszłość Zagłębia Miedziowego, przyszłość polskiej i światowej gospodarki, nasza przyszłość - jest z miedzi! - powiedział prezes KGHM.
Przez sześć dekad nasza firma nie tylko trwała, ale bardzo dynamicznie się rozwijała. Siłę i potęgę tej firmy budowały pokolenia. Dzisiaj możemy konkurować ze światowymi gigantami z naszej branży – wskazał Marcin Chludziński.
Akademię zwieńczyło wręczenie Medali za długoletnią służbą przyznano je 40 pracownikom miedziowego koncernu.