PGG będzie obchodzić

autor: MD

  Barbórkę w Akademii Muzycznej w Katowicach
Największa spółka węglowa w Unii Europejskiej, czyli Polska Grupa Górnicza w najbliższą sobotę, 3 grudnia, będzie celebrować Barbórkę. Spółka tak jak w poprzednich latach uroczystość zorganizuje w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Początek uroczystości zaplanowano na godz. 16.00.
Uroczystość rozpocznie się od przemówienia prezesa PGG Tomasza Rogali. W wydarzeniu być może udział wezmą premier Mateusz Morawiecki lub wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W programie zaplanowano wystąpienie przedstawiciela rządu RP.
Nieodłącznym elementem barbórkowych akademii jest wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych oraz wręczenie stopni górniczych. W sumie w czasie uroczystości w Akademii Muzycznej ma zostać uhonorowanych 33 pracowników spółki.
W części artystycznej wydarzenia ma się zaprezentować orkiestra z Ukrainy oraz Akademicka Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej.
Warto wspomnieć, że barbórkowe uroczystości już od końca listopada odbywają się w kopalniach PGG. 25 listopada akademie i biesiady odbyły się w KWK ROW (Jankowice,Marcel) i KWK Ruda. 3 grudnia będą świętować górnicy z KWK Bolesław Śmiały, KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Piast-Ziemowit. Sześć dni później zaplanowane są obchody w ruchach Chwałowice i Rydułtowy należących do KWK ROW, a dzień później w gliwickiej Sośnicy i w katowickiej kopalni Staszic-Wujek. Ponadto odbędą się nabożeństwa w intencji górników i ich rodzin.