PILNE Wstrząs w kopalni

PILNE

autor: JM

Pięciu górników poszkodowanych, przodek zatrzymany
W katowickiej kopalni Staszic-Wujek w ruchu Staszic, należącej do Polskiej Grupy Górniczej, w piątek, 2 grudnia, doszło do wstrząsu. Pięciu górników odniosło obrażenia. Prace przy drążeniu przodka zostały zatrzymane.
Jak poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski, do wstrząsu doszło o godz. 2:40. Zdarzenie miało miejsce w rejonie drążonego przodka Upadowej 5b-bis/510/S w pokładzie 510.
Wystąpił tam wstrząs górotworu o energii 7x10 4 J. Wstrząs ten zlokalizowano w odległości około 30 m na północny-zachód od czoła przodka. Wyrobisko drążone jest w trzeciej przystropowej warstwie pokładu 510 w środkowej części pola S – powiedział Głogowski.
- W wyniku wstrząsu pięć osób zostało poszkodowanych. Wszyscy sami wyjechali na powierzchnię. Czterech górników odniosło lekkie obrażenia, tj. potłuczenia czy otarcia, natomiast piąty z urazem kolana został przetransportowany do szpitala. Cała załoga została wycofana z rejonu przodka. Prace przy drążeniu przodka zostały zatrzymane do czasu przeprowadzenia wizji lokalnej – dodał rzecznik PGG.