Kontrola ruchu Piast

autor: MD 

 Przedstawiciele katowickiego OUG przyjadą na kontrolę do ruchu Piast
 
W czwartek, 9 listopada, w ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit należącej do Polskiej Grupy Górniczej ma odbyć się kontrola nadzoru górniczego. Jak dowiedział się portal górniczy w Biurze Komunikacji Społecznej Wyższego Urzędu Górniczego, przeprowadzą ją trzej przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. Jej przedmiotem mają być m.in. rejony, gdzie składowane pod ziemią są odpady.
O tym, że w wyrobiskach gromadzone są śmieci, poinformował TVN24. Pokazał także fragmenty nagrań przekazanych przez pracownika kopalni. Do sprawy odniosła się PGG, do której należy zakład zlokalizowany w Bieruniu.
W oświadczeniu, które trafiło do redakcji portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie czytamy: „Odpady zostały zgromadzone w bezpiecznym miejscu, w wyrobiskach oddalonych od stref wydobycia i od miejsc, gdzie odbywa się praca ludzi. Te wyrobiska były i są na bieżąco kontrolowane przez służby kopalniane”.
PGG dodała także, że „został rozstrzygnięty przetarg na odbiór odpadów przez uprawnioną do tego firmę i ten przetarg jest teraz na bieżąco realizowany. Sukcesywnie przekazujemy te odpady na powierzchnię”.