Zniszczyli w ostrzale

autor: AMC

 rakietowym Elektrownię Trypilską
Rosjanie zniszczyli w ostrzale rakietowym Elektrownię Trypilską. Znajduje się ona w odległości około 50 km od stolicy Ukrainy Kijowa. To jedna z największych elektrowni naszych wschodnich sąsiadów i najważniejsza dla stolicy państwa. Ma moc 1800 MW.
Na szczęście, jak informuje ukraiński rząd, nie ma ofiar ataku rakietowego Rosji na Elektrownię Trypilską. Doszło tam niestety do poważnego pożaru. W elektrowni doszło natomiast do pożaru w hali turbin. W jego efekcie elektrownia została  doszczętnie zniszczona. 
Według Hermana Haluszczenki, szefa Ministerstwa Energii, którego cytuje TV NEXTA, ukraińska sieć energetyczna była w ostatnich tygodniach obiektem najbardziej zmasowanych ataków od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na pełną skalę w 2022 roku - pisze na portalu X Nexta.tv.
Trypilska elektrownia wygenerowała ponad połowę energii dla obwodu kijowskiego. Ukraińska sieć energetyczna, jak informuje rząd, przeszła w ostatnich tygodniach najbardziej zmasowany atak od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na pełną skalę w 2022 roku.
- Nocny nalot na Ukrainę był odpowiedzią na ataki na rafinerie ropy naftowej – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji.