Ponad pół miliarda złotych

Polska Agencja Prasowa

 na termomodernizację zabytkowych budynków
 
Na poprawę efektywności energetycznej w zabytkowych budynkach użyteczności publicznej przeinaczonych zostanie ponad 549 mln zł - poinformował we wtorek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Największymi beneficjentami będą woj. mazowieckie i dolnośląskie.
NFOŚiGW przekazał na swojej stronie internetowej, że wybrano 45 projektów, które otrzymają dotacje na poprawę efektywności energetycznej. Pozytywnie oceniono wnioski m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Wsparcie trafi do 11 województw: dolnośląskie (7 projektów), wielkopolskie (3), zachodniopomorskie (5), podkarpackie (1), małopolskie (5), mazowieckie (10), łódzkie (3), kujawsko-pomorskie (3), śląskie (3), pomorskie (1) i warmińsko-mazurskie (4).
Fundusz przekazał, że podpisanie umów z beneficjentami planowane jest w pierwszym kwartale 2025 roku. Dofinansowanie na poprawę efektywności energetycznej jest przeznaczone na projekty dotyczące budynków użyteczności publicznej znajdujących się pod ochroną konserwatorską.
Środki na termomodernizację obiektów oraz montaż instalacji OZE pochodzą z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.