Sport: Ratownicy walczyli o tytuł mistrza

Źródło: Trybuna Górnicza

Zwycięstwem ratowników z kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie ruch Zofiówka zakończyły się IV Mistrzostwa Polski Ratowników Górniczych w futsalu. Zawody odbyły się w dn. 21-22 grudnia w Suszcu, a ich organizatorem było stowarzyszenie Madness z Żor.


W rywalizacji wzięło udział 17 ekip, które reprezentowały kopalnie należące do Kompanii Węglowej, Katowickiego Holdingu Węglowego, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Południowego Koncernu Węglowego i KGHM Polska Miedź. Stawkę uzupełniła reprezentacja Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.


Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych, które miały wyłonić najlepsze drużyny. Do ćwierćfinałów zakwalifikowały się: ruch Borynia, ruch Zofiówka, Chwałowice, CSRG, ZG Polkowice-Sieroszowice, Pniówek, Ziemowit i Sobieski. Głównym kandydatem do mistrzostwa była ekipa z Zofiówki, która przez rozgrywki grupowe przeszła bez straty punktów, a w ćwierćfinale rozgromiła aż 9:0 drużynę CSRG.
Pary półfinałowe stworzyły Chwałowice i Pniówek oraz ruch Zofiówka i Ziemowit. W pierwszej konfrontacji Pniówek zwyciężył 3:0, natomiast w drugim starciu o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Tę próbę nerwów lepiej znieśli zawodnicy z ruchu Zofiówka, którzy ostatecznie triumfowali 4:3.
W ten sposób w meczu o trzecie miejsce i spotkaniu finałowym mieliśmy okazję oglądać pojedynki derbowe. O trzecią lokatę walczyły bowiem drużyny z kopalń należących do Kompanii Węglowej - Chwałowice i Ziemowit, a o tytuł mistrzowski rywalizowały reprezentacje z zakładów wchodzących w skład JSW - Pniówek i ruch Zofiówka.
Ostatecznie Ziemowit zwyciężył 3:0, a ratownicy z ruchu Zofiówka pokonali w karnych (2:1) swoich kolegów z Pniówka i mogli się cieszyć z mistrzowskiego tytułu. Organizatorzy turnieju przyznali także indywidualne nagrody. I tak najwartościowszym zawodnikiem turnieju wybrano Marka Jaromira (ruch Zofiówka), a najlepszym bramkarzem Kamila Sobieraja (Chwałowice). Królem strzelców ratowniczych mistrzostw został Tomasz Matysek (Ziemowit).

Wiadomości Górnicze