Kopalnia

autor: TRz

 zaprasza na majówkę
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu organizuje w niedzielę 1 maja i w poniedziałek 2 maja Majową Szychtę. Wśród zapowiadanych bezpłatnych zajęć artystycznych dla dzieci będzie m. in. wykonywanie modeli wagonów górniczych.
Dzień przed majówkę, w sobotę 30 kwietnia 2022 r., zaplanowane są nocne szychty z pracami górniczymi. Pod tą nazwą kryje się zwiedzanie odcinka podziemi wałbrzyskiej kopalni, połączone z wykonywaniem prostych prac niezbędnych w wyrobisku, takich jak np. ładowanie urobku łopatą. Tym razem nocne szychty będą się zaczynać o godzinach 20 i 21.
Majówkowe zajęcia w niedzielę i w poniedziałek na terenie Starej Kopalni trwać będą od 11 do 17. W odróżnieniu od nocnej szychty, na którą wymagane są bilety wstępu, tutaj można będzie przyjść bez portfela.
- Zajęcia będą bezpłatne a zgłoszenia przyjmowane będą w specjalnie zaaranżowanym namiocie – plenerowym stoisku Starej Kopalni. Tam też na uczestników zajęć będą czekać słodkie upominki od świebodzickiej fabryki cukierków – Śnieżki, który jest partnerem tegorocznej majówki - informuje Tomasz Czeleń, Specjalista w Dziale Marketingu i Promocji Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.
Oprócz wspomnianego już wykonywania modeli górniczych wagoników, chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach ze zdobienia porcelany. Innym punktem programu mają być animacje i zajęcia zwane questingiem górniczym. Przewidziane są także gry terenowe.
W niedzielę i w poniedziałek rodzice z dziećmi będą mogli wziąć udział w odpłatnym zwiedzaniu Starej Kopalni pod nazwą Rodzinne Fedrowanie, które zaczynać się będzie o godzinach 10:30 i 12:30. Będzie to wycieczka po kopalni pełna zagadek i zadań do rozwiązania pod opieką przewodnika.