Zmarła Grażyna Dziedzic

autor: JAN

 prezydent Rudy Śląskiej
 Nie żyje prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic – poinformował na Facebooku wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer. Miała 67 lat, urząd prezydenta Rudy Śląskiej pełniła od 2010 roku.
- Z wielkim żalem i głębokim smutkiem informuję, że dziś wieczorem po ciężkiej chorobie zmarła Prezydent Grażyna Dziedzic. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej - napisał Krzysztof Mejer.
 Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach - taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością - podkreślił wiceprezydent.
Z kolei wojewoda śląski Jarosław Wieczorek napisał: - Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic. Składam najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Pani Prezydent.
Na znak żałoby flagi Rudy Śląskiej zostaną opuszczone do połowy masztu i będą przewiązane kirem do dnia pogrzebu. Od poniedziałku w holu budynku głównego urzędu miasta będzie wystawiona księga kondolencyjna – poinformował wiceprezydent.