Rada nadzorcza

autor: MD

 Famuru wybrała zarząd na kolejną kadencję
 Rada nadzorcza Famuru powołała zarząd na koleją kadencję. Spółce dalej będzie szefować Mirosław Bendzera.
Ponadto w skład zarządu, powołanego przez radę nadzorczą 15 czerwca, na trzyletnią kadencję, weszli: wiceprezes ds. finansowych Beata Zawiszowska, wiceprezes ds. sprzedaży Dawid Gruszczyk, wiceprezes ds. operacyjnych underground Tomasz Jakubowski oraz wiceprezes ds. rozwoju biznesu Ireneusz Kazimierski. Wszyscy oni byli członkami zarządu poprzedniej kadencji.
Mirosław Bendzera ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na kierunku zarządzanie i marketing. Posiada wieloletnie doświadczenie w organach zarządzających i nadzorczych. W październiku 2014 r. objął stanowisko prezesa Famuru.
Grupa Famur należy do TDJ SA. W jej skład wchodzi obecnie 125 spółek i 5 zakładów produkcyjnych. W strukturach Grupy zatrudnionych jest 2 426 pracowników.Famur jest holdingiem technologicznym dostarczającym rozwiązania dla branż energetycznej, wydobywczej oraz transportowo-przeładunkowej. Spółka wywodzi się z tradycyjnego górnictwa, ale w 2024 r. planuje, że co najmniej 70 proc. przychodów będzie niezależna od górnictwa węgla energetycznego.