Już niebawem Wieliczka

Opracowała: AMC

  zaprasza na darmowe zwiedzanie
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do swoich ekspozycji w ramach akcji Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w niedzielę 20 listopada, w godzinach 9–17. W czasie imprezy będzie można bezpłatnie zwiedzić wnętrza Zamku Żupnego, dawnej siedziby zarządu solnego przedsiębiorstwa, zobaczyć nowe nabytki w muzealnej kolekcji oraz zwiedzać i uczestniczyć w zajęciach w Muzeum w kopalni soli  - czytamy w komunikacie.
Program w Zamku Żupnym - bezpłatnie:
godz. 9–17 Zwiedzanie wystaw zamkowych
godz. 10–15 Prezentacja zabytków kartograficznych, historycznych i archeologicznych: Tajemnica planu Wieliczki z 1717 r. – spotkanie z Markiem Skubiszem z Działu Historii i Kultury Materialnej Górnictwa; Muzyka łączy pokolenia – prezentacja eksponatów na przygotowywaną wystawę: Jubileusz 150-lecia działalności Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia w Wieliczce - spotkanie z Urszulą Mróz z Działu Historii i Kultury Materialnej Górnictwa; Archeolog w Muzeum - czyli człowiek wielu profesji! - spotkanie z Jarosławem Frasiem z Działu Archeologii
godz. 12 – Zwiedzanie zamku z przewodnikiem
Program w Muzeum w kopalni - wstęp 5 zł
godz. 10, 11, 12,13 - zajęcia rodzinne: Od kopacza do górnika (dzieci: 6–12 lat)
godz. 14, 15 - dla osób dorosłych, zwiedzanie z przewodnikiem Trasy Muzeum 
Rezerwacja zwiedzania i zajęć w Muzeum w kopalni odbędzie się przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl , dostępny od 15 listopada, od godz. 9 do wyczerpania miejsc.
Odbiór wejściówek i zbiórka grup w sklepie muzealnym w Zamku Żupnym w Wieliczce (wejście od strony Ogrodu Żupnego).
W listopadzie Zamek Żupny uczestniczy w akcji  Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie ekspozycje są dostępne bezpłatnie.