Noworoczny Koncert

Wczoraj w czasie noworocznego koncertu Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa wręczyła nagrody w konkursie Górniczy Sukces Roku. W kategorii Innowacyjność kapituła konkursu wyróżniła Główny Instytut Górnictwa za urządzenie do inspekcji wizualnej i pomiaru średnicy rurociągów pionowych, opracowane przez specjalistów Zakładu Badań Mechanicznych i Inżynierii Materiałowej GIG 

Urządzenie do inspekcji wizualnej i pomiaru średnicy rurociągów pionowych to specjalistyczny sprzęt, który służy do oceny stanu technicznego i kondycji wewnętrznej rur pionowych za pomocą kamer inspekcyjnych. Może być stosowane w różnych branżach, takich jak górnictwo, przemysł ciężki, energetyka, budownictwo.
Urządzenie jest projektowane i wyposażane w zależności od potrzeb konkretnego klienta. Indywidualny projekt urządzenia obejmuje, m.in. rodzaj rurociągów, dopasowanie parametrów urządzenia do średnicy rurociągów czy możliwość przemieszczania. Urządzenie jest przystosowane do pracy w trudnych warunkach, takich jak wysokie czy niskie temperatury, wysoka wilgotność i zanieczyszczenia eksploatacyjne występujące w rurociągu. Jest wyposażone w kamerę do inspekcji wizualnej oraz sensory do pomiaru średnicy rurociągu. W razie konieczności montuje się dodatkowe elementy, takie jak lampy do oświetlenia wewnętrznej powierzchni rurociągu.
Prosta i modułowa konstrukcja pozwala na jego dopasowanie do wymagań klienta, w zakresie średnic rurociągów, głębokości inspekcji oraz dokładności pomiaru średnicy.
Autorom rozwiązania serdecznie gratulujemy
Zdjęcia w galerii