Stworzyli Izbę

autor: JM

Tradycji Barbórkowych
W Zespole Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu-Zdroju powstała Izba Tradycji Barbórkowych. Stworzyli ją uczniowie i nauczyciele, a zgromadzone eksponaty mają przybliżyć wiedzę na temat górnictwa i przemysłu wydobywczego.
- Izba Tradycji Barbórkowych jest miejscem, w którym można poznać historię i tradycje związane z tym świętem, a także z górnictwem i przemysłem wydobywczym. Znajdą się tutaj informacje o historii górnictwa, o górniczych zwyczajach i obrzędach, a także o znaczeniu św. Barbary w kulturze górniczej - powiedziała prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.
Jak argumentują twórcy tego miejsca, eksponaty i ciekawostki zgromadzone w Izbie Tradycji Barbórkowych pozwalają zgłębić wiedzę na temat górnictwa i przemysłu wydobywczego.
 W powstanie Izby Tradycji zaangażowali byli uczniowie i nauczyciele z naszej placówki. Część ekspozycji stanowią prywatne zbiory Rafała Mastela - naszego nauczyciela m.in. edukacji regionalnej. Obecni i emerytowani pedagodzy naszej szkoły założyli Stowarzyszanie Szkolny Klub Inicjatyw Lokalnych – Fachmany, który jest zaangażowany w funkcjonowanie izby –dodała Elżbieta Kanak Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Branżowych.
Izba jest otwarta dla zwiedzających, ale konieczne wcześniejsze umówienie telefoniczne wizyty pod numerem 32 476 20 71.