Zapasy węgla w indyjskich

autor: KAJ  

elektrowniach węglowych wzrosły znacząco do 32 mln ton
 Spółka węglowa Coal India Limited przekroczyła plan produkując 532 mln ton węgla. Stanowi to imponujący wzrost o 11 proc. licząc rok do roku. W związku ze zwiększoną produkcją i optymalizacją kanałów dostaw do elektrowni na terenie całego kraju wysłano w okresie od kwietnia do grudnia ub.r. 454 mln ton surowca.
Ze względu na duży popyt na węgiel całkowity odbiór surowca z Coal India Limited w ub.r. wyniósł 552 mln ton, co stanowi wzrost o 8,7 proc. w porównaniu z 508 mln ton w tym samym okresie ub.r. - podaje msn.com.
Zapasy węgla w krajowych elektrowniach węglowych wzrosły znacząco do 32 mln ton, co oznacza wzrost o 5,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ponadto zapasy węgla w samej spółce Coal India Limited osiągnęły poziom około 50 mln ton, co z kolei stanowi wygodną rezerwę na wypadek nagłego, dalszego wzrostu popytu.
Coal India Limited to indyjska spółka kontrolowana przez tamtejsze Ministerstwo Węgla. Jest największym na świecie producentem tego surowca wśród spółek kontrolowanych przez państwo i dziewiątym co do wielkości pracodawcą w Indiach, zatrudniającym prawie 272 000 pracowników.
Warto przypomnieć, że Coal India Limited tylko w październiku ub.r. wydobyła 61, 07 mln ton węgla. To więcej niż polskie kopalnie wydobywają w ciągu całego roku!