Woda z Czech w kopalniach

autor: JM

dopiero pod końcem roku
 Jastrzębie-Zdrój przywracanie efektywnego dostarczania wody z Czech. Jak istnieje rozwiązanie jastrzębskiego magistratu, już w piątym poranek w kranach po prostu po podłączeniu wody z Czech - na początku dotrze do około 70 proc. mieszkania i mieszkania na południu części miasta. Pozostała część miasta, w tym jastrzębskie kopalnie, będzie pełnić funkcję czeską, do końca grudnia.
Jak przypominają władze Jastrzębia-Zdroju, w połowie września w wyniku powodzi w Czechach do źródła zasilania magistralnego, dostarczającego wodę do Jastrzębia-Zdroju. Obecnie miasto zaopatrywane jest w wodzie przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów.
Dywersyfikacja dostaw wody dla miasta, obowiązana nam 15 września, płynnie iw sposób niezauważalny dla mieszkańców przewodzący system zasilania w wodę z czeskiego źródła na dostawę z GPW - powiadomił Tadeusz Pilarski, prezes Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.
Prace naprawcze magistrali zabezpieczającej czeska firma SmVak rozszerzenie nie później niż do końca roku. W czasie, gdy powstało urządzenie, które jest już w nocy z 7 na 8 listopada, po włączeniu zasilania wody z Czech.
W tej chwili płukanie płukanie. Obecnie zarówno nasz czeski partner, jak nasze wodociągi wysyłane do wody do badań SANEPID-u. Są już tylko na ich – szef szefa jastrzębskich wyników wodociągów.
Jak zastosowanie magistratu, tymczasowe wodociąg z Czech, które pozwala na zabezpieczenie do miasta 8 tys. m sześc. woda na ziemi. Potrzeby są większe i dostępne blisko 12 tys. m sześc. woda dzienna. To dlatego 7 listopada czeska woda dotrze najpierw do południowych sołectw i osiedli. Te znajdujące się po północnej stronie ulicy Pszczyńskiej czyli m. w. Borynia, Skrzeczkowice, Szeroka, os. 1000-lecia czy Zofiówka oraz jastrzębskie kopalnie na czeską wodę będą miały funkcję do końca roku.