Wydawca Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl zmienia nazwę

Portal gospodarka i ludzie  autor: BAR

Wydawnictwo Górnicze, czyli wydawca portali netTG.pl Gospodarka
i Ludzie, energiapress.pl oraz Trybuny Górniczej zmienia nazwę. Dzięki staraniom firmy w piątek, 16 października,  po pozytywnej decyzji sądu nazwa oficjalnie zmieniła się na Wydawnictwo Gospodarcze.
Rebranding podyktowany jest faktem, iż chcemy wyjść naprzeciw zmieniającym się realiom i potrzebom rynku. Wydawnictwo zamierza rozszerzyć swoją działalność na więcej gałęzi gospodarki i przemysłu – głównie Górnego Śląska.
Nie oznacza to oczywiście odejścia od tematyki górniczej czy energetycznej. Wręcz przeciwnie – te branże nadal pozostają dla nas priorytetowe, ale ich działalność także coraz mocniej łączy się z nowymi gałęziami.
Przypomnijmy, że Wydawnictwo Gospodarcze, a wcześniej Wydawnictwo Górnicze, funkcjonuje na rynku medialnym Górnego Śląska i Zagłębia nieprzerwanie od kwietnia 1994 r. Udziałowcami spółki są w zdecydowanej części podmioty gospodarcze sektora węgla kamiennego. Głównym udziałowcem jest Holding KW sp. z o.o.
Podstawowymi produktami Wydawnictwa są: tygodnik Trybuna Górnicza oraz portale netTG.pl Gospodarka i Ludzie i energiapress.pl.