Cyfryzacja poprawia

autor: JM

 wskaźniki produkcyjne kopalń
Systemy automatyczne czy systemy informatyczne wychwytują najmniejszą zmianę, która może pozostać niezauważona przez człowieka, a przez to pominięta przy konserwacji urządzeń. Chcemy mieć procesy pod kontrolą i to jest główna zaleta informatyzacji procesów – powiedział w rozmowie z portalem netTG.pl Artur Wasil, prezes LW Bogdanka.
Jak podkreślił Artur Wasil, prezes LW Bogdanka informatyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych pozwala w pełni nad nimi zapanować.
Jesteśmy w stanie zarządzać zmianami, które są niezbędne do wprowadzenia. Mówimy tutaj o utrzymaniu ruchu, czyli zwiększeniu dostępności maszyn. Musimy wiedzieć, kiedy jest stan awaryjny maszyny i zareagować odpowiednio wcześniej, żeby nie doprowadzić do awarii w momencie najmniej spodziewanym. System Ability, który jest u nas testowany, ma doprowadzić do tego, że rzeczywiście będziemy mogli przewidzieć wystąpienia takiego zdarzenia i przygotować się do tego – powiedział Wasil.
Mówimy tutaj też o automatyzacji procesów, czyli o tym że część stanowisk pracy, które wymagają najniższych kwalifikacji, jest wymieniana na automatykę. Powoduje to, że proces jest zdecydowanie bardziej płynny – jak pokazują nasze doświadczenia jest mniejsza liczba wyłączeń przenośników, stricte napędów. Oczywiście pracownicy są na odstawie i obserwują, co się dzieje – zaznaczył prezes LW Bogdanka.
- Natomiast pamiętajmy też o jednej rzeczy – systemy automatyczne czy systemy informatyczne wychwytują najmniejszą zmianę, która może pozostać niezauważona przez człowieka, a przez to pominięta przy konserwacji urządzeń. Mówimy tutaj, że chcemy mieć procesy pod kontrolą i to jest główna zaleta informatyzacji procesów – dodał Wasil.