Pielgrzymka do piekarskiego

autor: MD

 sanktuarium to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych w regionie
 W najbliższą niedzielę, 29 maja, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. W tym roku będzie się ona odbywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
Pielgrzymka na piekarską Kalwarię ma długą tradycję i należy do najważniejszych wydarzeń religijnych na Górnym Śląsku. Sanktuarium już od kilkuset lat jest ośrodkiem kultu maryjnego.
Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 od godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Potem odbędzie się modlitwa różańcowa – litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy. Na godz. 9.30 zaplanowano początek procesji z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Tam też przybyłych pątników przywita metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
O godz 11.00 rozpocznie się natomiast msza św. pod pod przewodnictwem abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu, który wygłosi także homilię. Po 13.45 odbędzie się godzina ewangelizacyjna ze św. Józefem i bł. ks. Janem Machą, a o 15.00 nabożeństwo majowe pod przewodnictwem abp. koadiutora Adriana Galbasa.