Zagraniczny sprzedawca

  prądu otwiera biuro w Katowicach

 Autor: ICH
Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia, otworzył biuro sprzedaży w Katowicach. Nowy oddział jest odpowiedzią na rosnącą liczbę klientów z regionu śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego- poinformowała firma.
Enefit, który działa w Polsce od kilku lat i zajmuje się m.in. sprzedażą energii elektrycznej, podał, że otworzył biuro sprzedaży w Katowicach.
W nowym oddziale w Katowicach zatrudni specjalistów do spraw sprzedaży, którzy będą zajmować się obsługą klientów biznesowych – zarówno tych z sektora MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw.
Rekrutacja do nowego zespołu w trakcie 
Katowickie biuro sprzedaży będzie oferowało pełny zakres rozwiązań i usług energetycznych Enefit, w tym instalacje fotowoltaiczne oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Firma podała, że aktywnie prowadzi rekrutację do nowego zespołu.
– Obserwujemy duże zainteresowanie naszymi usługami w południowym regionie Polski, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć drugi oddział Enefit w kraju i zbudować zespół specjalistów  tylko dla tego obszaru. Dzięki temu będziemy mogli aktywniej reagować na potrzeby naszych klientów, a także sprawniej pozyskiwać nowych – tłumaczy Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce, cytowany w komunikacie.
W planach kolejne oddziały w aglomeracjach
Enefit podał, że na potrzeby nowego zespołu wynajął biura w obiekcie Face2Face przy ulicy Żelaznej w Katowicach.
– Nasz zespół w Katowicach będzie obsługiwał klientów z regionu śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych obszarów Polski. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy zatrudnienie w zespołach w Warszawie, a także przeprowadziliśmy się do nowego biura. W planach mamy również otworzenie kolejnych oddziałów w innych aglomeracjach w kraju – dodał Maciej Kowalski.
Enefit w Polsce jest obecny od 2016 roku, działa też na Łotwie, Litwie i w Finlandii. W ubiegłym roku Enefit sprzedał w Polsce ponad 1,2 TWh energii elektrycznej i 920 GWh gazu.