1 marca ruszy nabór

Polska Agencja Prasowa

 wniosków z pulą nagród o wartości 330 tys. zł
Trzecią edycję konkursu Kopalnia Startupów, który ma wyłonić najlepsze katowickie startupy, ogłosił w piątek tamtejszy samorząd. 1 marca ruszy nabór wniosków z pulą nagród o wartości 330 tys. zł.
Kopalnia Startupów to pierwszy w regionie konkurs tego typu organizowany w całości przez miejski samorząd. To zarazem jeden z punktów umowy z mieszkańcami, będącej przedwyborczą deklaracją obecnego prezydenta Marcina Krupy, który rządzi stolicą woj. śląskiego drugą kadencję. Na nagrody w ciągu trzech lat samorząd przeznaczył łącznie milion złotych.
Co roku przy okazji kolejnych edycji konkursu podkreślam, że nawiązując do naszej przemysłowej tradycji, zamiast węgla teraz w Katowicach wydobywamy innowacje. W poprzednich dwóch edycjach przez naszą inicjatywę przewinęło się ponad 80 projektów realizowanych i wdrażanych przez katowiczan - wskazał, cytowany w piątkowej informacji miasta, prezydent Krupa.
Zachęcam wszystkich innowatorów z naszego miasta do udziału w katowickiej Kopalni Startupów. Przykłady dotychczasowych laureatów pokazują, że jest to szansa na duży rozwój - ocenił samorządowiec.
Nabór projektów do trzeciej edycji konkursu prowadzony będzie od 1 do 19 marca br. Następnie projekty zostaną zweryfikowane przez ekspertów pod względem innowacyjności, potencjału biznesowego i skalowania, kompetencji zespołów czy wpisywania się w inteligentne specjalizacje - krajowe i regionalne.
27 marca ogłoszonych zostanie 10 projektów, które wezmą udział w programie akceleracyjnym i będą przygotowywały się do finałowych prezentacji. Laureaci zostaną wyłonieni 1 czerwca, podczas finałowego dnia demonstracyjnego.
Dla zwycięzcy konkursu przewidziano nagrodę o wartości 150 tys. zł. Dla laureata drugiej nagrody będzie to 100 tys. zł, a dla zdobywcy trzeciego miejsca - 80 tys. zł. Wszystkie nagrody zawierają m.in. ekwiwalent za dwuletni najem biura w zlokalizowanym w centrum Katowic Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink.
Uczestnikami konkursu mogą być firmy, które funkcjonują na rynku nie dłużej, niż pięć lat i prowadzą działalność, oddział, biuro, showroom lub inną formę aktywności w Katowicach, a także osoby fizyczne, które są zameldowane w Katowicach dłużej, niż dwa lata. Do zgłoszenia wystarczy wypełnienie formularza i dołączenie prezentacji projektu, przygotowanej zgodnie z wytycznymi.
Projekt Kopalnia Startupów otrzymał tytuł Marka Śląskie oraz został nagrodzony przez serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasową w konkursie Innowacyjny Samorząd. Jego aktualności, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej kopalniastartupow.katowice.eu.