Zmarł Jacek Drabek

autor: KRA

Żegnamy Redaktora Jacka Drabka
Do Wydawnictwa Gospodarczego dotarła smutna wiadomość o śmierci Redaktora Jacka Drabka.
Zmarł 10 października 2023 r. w szpitalu w Siemianowicach Śląskich po długiej chorobie. We wrześniu świętował 78. urodziny.
Przez całe swoje życie zawodowe był związany z prasą jako dziennikarz i redaktor. W 1996 r. rozpoczął współpracę z powstającym na śląskim rynku medialnym tytułem Trybuna Górnicza. Tygodnik wydawało Wydawnictwo Górnicze, którego kontynuacją jest Wydawnictwo Gospodarcze. Po dwóch latach został sekretarzem redakcji czasopism naukowo-technicznych, wydawanych przez WG. Na początku drugiej dekady 2000 roku przeszedł na emeryturę.
W pracy wykazywał się kompetencją, rzetelnością i dociekliwością oraz umiejętnością współpracy z środowiskiem naukowym i menedżerskim przemysłu wydobywczego. Był cenionym redaktorem.
 
Żegnaj Redaktorze Jacku!
 
WAŻNE. Nowy termin pogrzebu Redaktora Jacka Drabka został ustalony na środę, 18 października 2023 r. O godz. 11.00 rozpocznie się nabożeństwo żałobne w kaplicy na cmentarzu rzymsko-katolickim Parafii Niepokalanego Poczęcia przy ul. Francuskiej w Katowicach - poinformowała rodzina Zmarłego.