Kilkadziesiąt paneli

Opracowała: AMC

 dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i wystąpień
 
Czego potrzebuje przedsiębiorca do rozwoju swojego biznesu? Nowych kontrahentów, spotkań z potencjalnymi klientami, wiedzy oraz inspiracji. O tym podczas 13. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego inauguracja już jutro, 26 października. Właściciele firm, managerowie, samorządowcy i przedstawiciele nauki spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, aby podnosić swoje kompetencje oraz umiejętności i odpowiedzieć na pytanie „Ready for change?”.
Choć panele dyskusyjne, warsztaty, Targi Biznes Expo oraz Targi Work For All wystartują jutro, to już dziś przedsiębiorcy spotkają się na wydarzeniu towarzyszącym EKMSP: Gali Społeczności Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach w NOSPR, gdzie Ci najlepsi zostaną odznaczeni przez jeden z najprężniej działających samorządów gospodarczych w Polsce i organizatora Europejskiego Kongresu MŚP.
Kongres od lat dostarcza przedsiębiorcom tego, czego dokładnie potrzebują. Program tegorocznej edycji jest naprawdę bogaty i będzie można wiele zyskać uczestnicząc w największym wydarzeniu dla MŚP w Europie. Kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i wystąpień topowych speakerów podzielono na ścieżki tematyczne dotyczące: prawa i podatków, finansów i inwestycji, marketingu i sprzedaży, HR, współpracy międzynarodowej i wychodzenia na rynki zagraniczne, inteligentnym miastom, najnowszym trendom technologicznym oraz smart cities - czytamy w komunikacie prasowym.
Organizatorzy informują, że w tym roku przygotowano dwie przestrzenie targowe. Ta pierwsza będzie skupiona na prezentowaniu usług i produktów. Na Targach Biznes Expo zobaczymy przedstawicieli kilkunastu branż, m.in. firm zajmujących się doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych, wynajmem samochodów czy oferujących oprogramowanie do zarządzania firmą. Będzie można również sprawdzić, czy kontrahent, z którym planujemy współpracę jest rzetelny, jak i poznać nowoczesną metodę szkoleń BHP z wykorzystaniem gogli VR.
Druga przestrzeń targowa – Work For All, organizowana wspólnie z Partnerem: International Rescue Committee. Więcej o IRC została stworzona z myślą o osobach poszukujących pracy i pracodawcach. 
Organizatorem EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jako kreator przemysłu spotkań i wydarzeń od ponad 33 lat wspiera regionalny biznes i pobudza jego rozwój – także wśród ludzi młodych, będących u progu swojej kariery zawodowej. Prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich Firm Członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i za granicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.