Łaziska kopalnia

 autor: KAJ

 szykuje fronty robót inwestując w transport kolejkami podwieszanymi
 W należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych załoga szykuje nowe fronty robót na kolejne miesiące i lata. Do eksploatacji przygotowywana jest ściana 596 w pokładzie 325/1. Będzie miała wyższą furtę niż obecnie fedrowane ściany - ok. 2,4 m. Rozpocznie w niej pracę – co ważne – zupełnie nowy kompleks ścianowy, wyprodukowany na bazie dokumentacji powstałej w Zakładzie Remontowo-Produkcyjnym PGG w Bieruniu.
Ściana musi być gotowa na początku grudnia, tak aby załoga oddziału G2 mogła płynnie przejść tam po zakończeniu wydobycia w ścianie 615. W tym rejonie mamy złoża surowca o wysokich parametrach jakościowych.
Dla górników z oddziału GZL początek przyszłego roku zapowiada się wyjątkowo pracowicie. Będą bowiem musieli uzbroić ściany: 620 i 597 w pokładach 326 i 325/1. W perspektywie jest również pokład 318, w którym wydobycie rozpocznie się w 2025 r. Tam prace przygotowawcze już się rozpoczęły. W przygotowaniu jest cała infrastruktura tego pokładu.
Łaziski zakład górniczy solidnie szykuje nowe fronty robót inwestując m.in. w transport kolejkami podwieszanymi. Nowymi wyrobiskami przemieszczane będą ciężkie elementy niezbędne do zbrojenia ścian, a także załoga. Nowe fronty robót eksploatacyjnych, które ruszą w 2025 r., zlokalizowane są bliżej szybu zjazdowego niż obecnie.