Zmarła Barbara Warpechowska

autor: Krystian Krawczyk

Odeszła Red. Barbara Warpechowska
 Wiedzieliśmy, że Basia od dłuższego już czasu bardzo poważnie choruje. A mimo to informacja o Jej śmierci nas nie tylko bardzo mocno zasmuciła, ale i zszokowała.
Może dlatego, że w naszej redakcji znaliśmy Ją jako osobę niezwykle energiczną, twórczą i życzliwą. Pełną życiowej werwy i nowych pomysłów. Redagowała, pisała teksty, wypracowywała koncepcję naszego portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie w drugiej połowie pierwszej dekady 2000 r. Wspomagała też zespół Trybuny Górniczej.
Uczyliśmy się od Niej analizy i syntezy podejmowanych tematów gospodarczych. Korzystaliśmy z bogatego doświadczenia redaktorskiego i ekonomicznej wiedzy.
Red. Barbara Warpechowska - wybitna redaktorka i dziennikarka - zmarła w poniedziałek, 30 października 2023 r. w wieku 71 lat.
Jej życie zawodowe było związane z mediami. Szlify dziennikarskie zdobywała w prasie górniczej ukazującej się w Wodzisławiu Śląskim i Zabrzu. Gdy nastał czas przełomu, zaangażowała się w tworzenie wolnych mediów. Współtworzyła katowicki oddział Gazety Wyborczej. Przez wiele lat kierowała działem gospodarczym. Jak mało który z dziennikarzy nie tylko pasjonowała się tematyką ekonomiczną, ale na prawdę na niej się znała. A że górnictwo jest częścią gospodarki, to i problemy tego sektora nie miały przed nią tajemnic. Dawała temu wyraz w wielu publikacjach, nie tylko w netTG.pl Gospodarka-Ludzie, czy Trybunie Górniczej.
W ostatnich latach swojego życia pisała artykuły dla dziennika Puls Biznesu. Tak długo jak Jej sił starczyło. Ostatni tekst przesłała do redakcji w lutym tego roku, tuż przed pierwszym pójściem do szpitala. Była z krwi i kości Dziennikarką oraz Redaktorką.
Z naszą redakcją red. Barbarę Warpechowską łączyła również osoba męża – red. Jerzego Chromika, który był u narodzin Trybuny Górniczej i przez wiele lat służył jej doskonałym piórem.
Basiu, pozostaniesz w naszej pamięci!
Jerzy, Olku, Magdo łączymy się z Wami w bólu i smutku!
Jak poinformowała Rodzina, pogrzeb red. Barbary Warpechowskiej odbędzie się w sobotę, 4 listopada o godz. 10.00 w Katowicach Podlesiu. Po mszy w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej uroczystości pogrzebowe nastąpią na cmentarzu parafialnym.