Czy wiesz, czym jest żywa woda

Prezentacja

Dla wielu osób pojęcie żywej wody jest zupełnie obce. Nic dziwnego, gdyż z tym określeniem można spotkać się dość rzadko. Warto jednak wiedzieć, czym jest żywa woda, a także co różni ją od martwej. Poznaj najważniejsze właściwości obu cieczy oraz dowiedz się, czy warto po nie sięgać.
Czym jest żywa woda?
Żywa woda jest cieczą poddaną procesowi elektrolizy. Ma zasadowy odczyn, a jej pH waha się w granicach 7,6–7,8. Zawiera dużo elektronów i ma charakterystyczną mlecznobiałą barwę. Jej klastry są zdecydowanie mniejsze od cząsteczek zwykłej wody, dlatego jest o wiele lepiej przyswajalna przez ludzki organizm. Co ważne, proces elektrolizy niezbędny do jej powstania można przeprowadzić w domowych warunkach z wykorzystaniem odpowiednich filtrów. 
Kiedy warto sięgać po żywą wodę?
Żywa woda, nazywana także alkaliczną, bardzo często jest wybierana przez osoby borykające się z różnymi dolegliwościami, gdyż jest uznawana za ciecz, która może je nieco złagodzić. Według niektórych ma ona właściwości odchudzające oraz oczyszczające. Jest przez nich także uznawana za silny antyoksydant, hamujący namnażanie wolnych rodników odpowiedzialnych m.in. za przedwczesne starzenie komórek.
Według osób, które zachęcają do sięgania po wodę alkaliczną, ma ona pomagać również w:
szybszym gojeniu ran, 
* skuteczniejszym nawodnieniu organizmu (nie może jednak być jedynym źródłem nawodnienia),
* nawracających zaparciach,
* zmniejszaniu objawów zmęczenia,
* łagodzeniu bólu głowy,
* łagodzeniu zgagi,
* regulowaniu pracy serca i całego układu krążenia.
Żywa woda jest najczęściej spożywana na czczo z rana na około 30 minut przed pierwszym posiłkiem. Najlepiej przechowywać ją w szklanym bidonie lub butelce (pojemnik nie powinien być z metalu). Należy pamiętać o tym, że nie może ona zastąpić picia zwykłej wody. 
Definicja i właściwości martwej wody 
Jeśli już wiesz, czym jest żywa woda, musisz także dowiedzieć się nieco na temat martwej cieczy. Jest ona mocno utleniona i ma kwaśny odczyn oraz taki sam smak. Zawiera jony chlorkowe i siarczkowe. Nadaje się przede wszystkim do użytku zewnętrznego w formie okładów. Martwą wodę można także pić, ale nie w dużych ilościach. Jej nadmiar może bowiem prowadzić do zakwaszenia organizmu.
Wiele osób uważa, że stosowanie tej wody może:
* wspomóc działanie układu nerwowego,
* przyspieszyć leczenie stanów zapalnych,
* zmniejszyć obrzęki.
Martwa woda może również wykazywać właściwości antygrzybicze i przeciwbakteryjne, a ponadto być naturalnym środkiem do dezynfekcji. Można ją stosować do mycia głowy, gdyż dzięki niej włosy mają stać się gładkie, miękkie oraz błyszczące.
Mimo że oba rodzaje wody powstają w procesie jonizacji, to mają zupełnie inne parametry oraz właściwości. Według miłośników żywej cieczy ma ona działać wspomagająco od wewnątrz w łagodzeniu niektórych dolegliwości, dlatego chętnie po nią sięgają. Z kolei martwą wodę stosują w formie okładów.
Bez względu na to, czy ten temat jest dla Ciebie interesujący, powinieneś zadbać o jakość cieczy w swoim domu. Stosując odpowiednie filtry, sprawisz, że będzie ona czysta i pozbawiona zanieczyszczeń.