W Bielszowicach

autor: MD

 stwierdzono pożar, trwa akcja
W ruchu Bielszowice kopalni Ruda należącej do Polskiej Grupy Górniczej w sobotę, 2 lipca, nad ranem stwierdzono pożar. Obecnie w zakładzie zlokalizowanym w Rudzie Śląskiej trwa akcja.
Jak podał dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego, akcja rozpoczęła się o godz. 4.05. Pożar stwierdzono w przekopie pochyłym do poziomu 900. 
Z rejonu bezpiecznie wycofano wszystkich pracowników. Były to w sumie 34 osoby. Nie było konieczności użycia aparatów ucieczkowych. Obecnie trwa gaszenie aktywne - poinformował portal netTG.pl Tomasz Głogowski, rzeczni prasowy PGG. 
Bielszowice to jeden z trzech ruchów kopalni Ruda, która powstała 1 lipca 2017 r. z połączenie kopalń Bielszowice, Halemba-Wirek i Pokój. Bielszowice zajmują obszar 34,1 km2. Obszar, na którym prowadzona jest eksploatacja (obszar czynny) wynosi natomiast 22,3 km2. Kopalnia położona jest na terenie trzech miast: Zabrza, Rudy Śląskiej i Mikołowa.
Ruch Bielszowice posiada aktualnie osiem szybów, w tym trzy wentylacyjne, dwa wydobywcze i trzy materiałowe. Z siedmiu poziomów funkcjonujących obecnie w ruchu Bielszowice, pięć spełnia funkcję wentylacyjną jeden wydobywczą i jeden wydobywczo-wentylacyjną.