51 pracowników PGG

Opracował: JM

 zgłosiło chęć udziału w Biegu Niepodległości im. Dziewięciu Górników z Wujka
 Lista pracowników PGG, którzy skorzystają z bezpłatnych pakietów uprawniających do udziału w Biegu Niepodległości im. Dziewięciu Górników z Wujka, jest już zamknięta. Chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło 51 osób pracujących w Polskiej Grupie Górniczej. Bieg wystartuje 11 listopada o 10. Chętni mogą się jeszcze zapisywać bezpośrednio u organizatora, poprzez formularz dostępny na stronach Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności - poinformowali przedstawiciele PGG.
Polska Grupa Górnicza jako partner wydarzenia otrzymała bezpłatne pakiety startowe dla pracowników, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Mimo, że lista PGG jest już zamknięta, to na Bieg Niepodległości im. Dziewięciu Górników z Wujka można się jeszcze zapisywać. Wszelkie informacje na temat zapisów i cennika pakietów można znaleźć na stronach https://scwis.pl/aktualnosci/zapisy-na-bieg-niepodleglosci-im-dziewieciu-z-wujka/ oraz https://bieg9gornikow.pl/zapisy/
Uczestnicy Biegu Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka pobiegną 11 listopada ulicami Katowic w kilku kategoriach. Dorośli na dystansie 10 km, natomiast dzieci na dystansie 200 m i 400 m. Trasa prowadzi sprzed Pomnika Krzyża pod pomnik Powstańców Śląskich. Warto zaznaczyć, że to jedyny w Polsce Bieg Niepodległości, którego uczestnicy sportową rywalizacją oddają hołd bohaterom – górnikom zastrzelonym przez ZOMO podczas pacyfikacji strajku w KWK Wujek. W ubiegłym roku wystartowało w nim ponad 300 zawodniczek i zawodników.
Organizatorem jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, a sponsorem głównym Polska Grupa Górnicza.